37200 ПОЛТАВСЬКА ОБЛ. М. ЛОХВИЦЯ ВУЛ. ПЕРЕМОГИ 19  phone+38(05356)3-18-49 email LOHVITSA_MISKRADA@UKR.NET

ОБЕРЕЖНО, СКАЗ!

За інформацією Лохвицької районної державної лікарні ветеринарної медицини, в період з 1.01. 2017 по 29.11.2017 року в Лохвицькому районі офіційно зареєстровано 4 випадки захворювань тварин на сказ, 2 з яких нещодавно трапилися в м. Лохвиця.

Це свідчить про напружену епізоотичну ситуацію на території міста, оскільки сказ є спільним для людей та тварин захворюванням, лікування проти якого не розроблене.

У зв’язку з вищевикладеними фактами, фахівцями ветеринарної медицини постійно здійснюються подвірні обходи у м. Лохвиця, але не завжди власники тварин є вдома на момент приходу ветеринарів.

Також спостерігається негативна тенденція, коли власники з різних причин відмовляються від проведення щеплень своїм чотирилапим улюбленцям.

Лохвицька районна державна лікарня ветеринарної медицини попереджає, що згідно з «Правилами утримання тварин» та ст. 37 «Закону України про ветеринарну медицину», господарі зобов’язані доставляти своїх домашніх тварин, зокрема котів, собак, у державну лікарню ветеринарної медицини або у визначене відповідними спеціалістами місце для здійснення щеплення.

У разі відмови власників тварин буде притягнуто до адміністративної відповідальності.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ:

ЩО ТАКЕ СКАЗ?

ЩО ТРЕБА РОБИТИ, КОЛИ ВКУСИЛА ХВОРА ТВАРИНА?

Сказ дуже небезпечна хвороба, спільна для людей і тварин. При виникненні клінічних проявів хвороба лікуванню не піддається. Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100% випадків.

Вірус сказу передається при покусах із слиною, в якій він міститься. Також вірусом сказу можна заразитися при дотиках до шкірного покрову хворої тварини, на якому може бути заражена слюна.  Тому при виявленні хворої або підозрілої щодо захворювання на сказ тварини треба негайно повідомити спеціалістів ветеринарної медицини.

Тварину відокремлюють і спостерігають за її клінічним станом. Як із підозрілою на сказ твариною, так і з трупом хворої тварини не можна поводитися без засобів індивідуального захисту. Не можна торкатися трупа тварини або підозрілої щодо захворювання на сказ тварини голими руками, це може привести до зараження вірусом сказу.

Одним із основних заходів по профілактиці сказу є вакцинація домашніх тварин, зокрема собак та котів. Спеціалістами служби ветеринарної медицини вакцинація тварин проводиться при подвірних обходах, або по особистих зверненнях власників тварин.

Якщо вас  укусила або ослинила тварина:

-при укусах домашніми тваринами, для  встановлення за ними  ветеринарного спостереження, з’ясувати прізвище та адресу власника тварини;

-при укусі чи ослиненні дикими тваринами – якомога швидше звернутися до лікаря і пройти  повний курс щеплень;

-рану промити проточною водою з милом, накласти асептичну пов’язку і негайно звернутися до лікарні.

Лише своєчасно виконана вакцинація захистить вас від захворювання та врятує вам життя!

Кожен власник тварини повинен знати та дотримуватися обов’язкових правил:

  1. Щороку приводити собак і котів у ветеринарні установи для огляду та імунізації (щеплення) проти сказу.
  2. Тримати сторожових собак на прив’язі або у вольєрі і випускати їх лише у закритих дворах, що виключає можливість втечі, про наявність собак застерігати написом.
  3. Про захворювання або укус собаки, кота чи іншої тварини негайно повідомляти державну ветеринарну службу.
  4. Вигулювати та виводити за межі помешкання собак з підвищеною агресивністю тільки за наявності короткого повідця та намордника і обов’язкового щеплення проти сказу.
  5. Не допускати до полювання нещеплених проти сказу собак.

Шановні громадяни! Бережіть своє здоров’я і життя! Будьте обережними у поводженні з тваринами!

                                                                            Міськвиконком