Щодо посилення контролю за порушеннями у сферах насінництва та розсадництва

  • 818

Наприкінці минулого року міністерство  розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомило, що 23 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України затвердив  законопроєкт  №4541 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення  щодо відповідальності за правопорушення  у сфері насінництва та розсадництва, а також у сфері додержання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин», який врегульовує питання відповідальності за правопорушення у сферах насінництва, розсадництва та охорони прав на сорти рослин, а також у сфері додержання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин. Цей документ визначає повноваження Державної  служби  України  з питань безпечності  харчових продуктів та захисту прав споживачів у питанні контролю за дотриманням законодавства у визначених сферах. Пропонується ввести штрафи за порушення правил безпеки при поводженні з генетично модифікованими організмами (ГМО).

 Держпродспоживслужба та її  територіальні органи завдяки цьому законопроекту зможуть посилити контроль за адміністративними правопорушеннями у сфері насінництва і розсадництва. Документ розроблений з метою захисту прав споживачів, виробників та власників прав інтелектуальної власності на сорти рослин .

Крім того, законопроєкт передбачає контроль за незаконним використанням сортів рослин, несанкціоноване використання ГМО в рослинництві та очищення внутрішнього ринку від неякісного, фальсифікованого насіння.

Так, проєктом Закону України запроваджуються штрафні санкції за порушення заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин, порушення вимог ведення насінництва та розсадництва та невиконання вимог Державної служби  з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, що здійснюють державний нагляд у зазначеній сфері. Також законопроєкт визначає повноваження Держпродспоживслужби (відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва) та її посадових осіб, які мають право складати протоколи, розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення.    Розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення мають право керівник зазначеного органу та уповноважені ним посадові особи, які визначають розмір адміністративного стягнення залежно від характеру вчиненого правопорушення.

Законопроект зареєстровано на сайті Верховної Ради. Прогнозується, що прийняття закону матиме позитивний вплив на захист прав споживачів, а також власників прав інтелектуальної власності на сорти рослин. 

Додаткову інформацію можна  отримати   у  фахівців відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної  безпеки  Головного управління Держпрподспоживслужби в Полтавській області  (м. Лохвиця, вул. Перемоги,10; телефон 3-30-25)  або  в інтернеті , за посиланням  http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/JI03987A.html.

         

             Головний спеціаліст відділу контролю

             у сфері насінництва та розсадництва 

             ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській

             області                                                                                                          Залізняк В.І.Фото без опису