У ЛОХВИЦІ ВІДБУЛОСЯ УСТАНОВЧЕ ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ВПРОВАДЖЕННЯ У ЛОХВИЦЬКІЙ МІСЬКІЙ ЛІКАРНІ ПАКЕТІВ МЕДИЧНИХ ПОСЛУГ
У Лохвиці відбулося установче засідання Робочої групи з впровадження в КНП «Лохвицька міська лікарня» пакетів медичних послуг. Робочу групу під головуванням секретаря Лохвицької міської ради Тетяни Даценко створено з метою аналізу потреб медичного закладу та впровадження пакетів послуг відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я та Національної служби здоров’я України.
Основними завданнями групи визначено:
Аналіз потреби у медичних пакетах, які необхідно впровадити в КНП «Лохвицька міська лікарня»
Оцінка стану матеріально-технічного забезпечення закладу
Формування переліку необхідного обладнання відповідно до вимог МОЗ та НСЗУ і підготовка відповідних звернень до профільних депутатських комісій Лохвицької міської ради у разі його відсутності
Визначення потреби у лікарях та медичному персоналі для впровадження визначених пакетів послуг.
Під час засідання директор КНП «Лохвицька міська лікарня» Віктор Бурлей поінформував присутніх про діючі пакети медичних послуг, які на сьогодні є у Лохвицькій лікарні. Окремо було акцентовано увагу на відсутності інсультного пакету, що діяв до середини 2024 року.
Очільник закладу детально пояснив, що таке інсультний пакет, які медичні послуги він включає при гострому мозковому інсульті, які вимоги до організації допомоги, а також фахівців, які надають ці послуги. Зокрема, йшлося про необхідність забезпечення цілодобового доступу до комп’ютерного томографа та відповідну кількість підготовлених спеціалістів – лікарів-невропатологів. Також директор ознайомив учасників засідання з локальним протоколом вторинної медичної допомоги при ішемічному інсульті.
Окремо наголошено на критично важливому факторі ефективного лікування – так званому терапевтичному вікні тривалістю 4.5 години. Це період, у межах якого надання допомоги дозволяє мінімізувати ушкодження мозку та суттєво покращити шанси на відновлення пацієнта.
Сьогодні інсультні пакети реалізуються лише в обласних і деяких міжрайонних медичних закладах: у Полтаві, Лубнах, Миргороді, Кременчуці та Гадячі. Відновлення інсультного пакету в Лохвиці дало б змогу оперативно надавати необхідну допомогу мешканцям Лохвицької громади, а також сусідніх громад.
За результатами засідання визначено головні виклики, які наразі унеможливлюють запуск інсультного пакету. Перед усім це дефіцит лікарів-невропатологів із відповідною підготовкою та відсутність цілодобового доступу до томографа. Учасники наради обговорили можливі шляхи вирішення цих проблем. Було прийнято рішення на наступному засіданні обговорити представлені пропозиції щодо усунення кадрових та технічних бар’єрів для запуску цього критично важливого пакета послуг у Лохвицькій міській лікарні.