Інформація для осіб з інвалідністю

  • 583

З метою інформування осіб з інвалідністю щодо можливості проходження професійної реабілітації в реабілітаційних установах Департамент соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації направляє інформацію про Державну реабілітаційну установу «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю».

У Центрі здійснюється комплексна реабілітація, яка включає заходи з медичної, фізичної, соціальної, психологічної, професійної реабілітації, строк реабілітаційного процесу яких визначається Реабілітаційною комісією Центру після проведення відповідного обстеження особи з інвалідністю і не може перевищувати 60 календарних днів на рік. У разі потреби в наданні особі з інвалідністю послуг з професійної реабілітації строк реабілітаційного процесу визначається відповідно до затверджених в установленому порядку навчальних планів, а саме:

- бджоляр (термін навчання - 6 міс.);

 - вишивальник (термін навчання – 11 міс.);

- манікюрник (термін 3,8 міс.);

- обліковець з реєстрації бухгалтерських даних (термін 10 міс.);

- перукар (термін 6 міс.);

- швачка (термін 10 міс.);

- оператор комп’ютерного набору (термін 10 міс.);

- взуттьовик з ремонту взуття (термін 10 міс.).

Під час комплексної реабілітації слухачі отримують послуги з медичного спостереження, профілактичних медичних заходів, психологічного та педагогічного консультування, діагностики, корекції, психологічних тренінгів, психологічної релаксації, фізіотерапії, масажу, водолікування, гідрокінезотерапії, лікувальної фізкультури, навчання основним соціальним навичкам, культурно-масових заходів, професійної підготовки тощо.

Направлення до Центру на реабілітацію здійснюється відповідно до Порядку надання окремим категорія осіб послуг із комплексної реабілітації (абілітації), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. № 80 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2018 № 587) та наказу Міністерства соціальної політики України від 27.09.2018 № 1423 «Про затвердження форм документів щодо направлення окремих категорій осіб на комплексну реабілітацію (абілітацію).

Індивідуальна програма особи з інвалідністю має бути заповнена згідно вимог наказу Міністерства охорони здоров’я від 08.10.2007 № 623 «Про затвердження форм індивідуальної реабілітації інваліда, дитини-інваліда та Порядку їх складання» із зазначенням обсягу, терміну та місця проведення реабілітаційних заходів, що дасть можливість фахівцям Центру своєчасно, якісно та в повному обсязі надати послуги особам з комплексної реабілітації за видами та формами реабілітаційних заходів.

Також інформуємо, що до завдань та основних напрямків діяльності Центру, визначених Положенням, не належить надання послуги постійного стороннього догляду та допомоги.

Враховуючи вище наведене просимо інформувати осіб з інвалідністю про можливість отримання професійної реабілітації в вищевказаному реабілітаційному центрі.

 

Заступник директора Департаменту                                              Світлана МАТУЙЗО

Фото без опису