В Україні продовжується щеплення від COVID-19 американською вакциною Moderna, 2 млн доз якої ми отримали від уряду США в межах глобальної ініціативи COVAX.

  • 272

Moderna — це мРНК-вакцина, яка діє за тим самим принципом, що й вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Вона також містить молекулу мРНК, яка є своєрідною інструкцією до створення шипоподібного білка коронавірусу. Потрапляючи в клітини людини, вона вчить їх робити копії цього білка. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

Вакцина Moderna схвалена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, Європейським агентством з лікарських засобів, Федеральною агенцією з контролю та профілактики захворювань США, також використовується в Канаді, Ізраїлі, Японії та інших країнах.
Станом на 27 липня 2021 року у світі зробили 138 млн щеплень цією вакциною.
Під час клінічних випробувань ефективність вакцини була 94,1%.

За попередніми даними канадського дослідження, яке тривало з грудня 2020 до травня 2021 року, вакцина Moderna показала ефективність 96% у запобіганні госпіталізації та смерті від штаму «Дельта» після однієї дози.
Цією вакциною щеплюють організовані колективи та професійні групи, вона доступна в центрах масової вакцинації.
Адреси та контакти найближчих пунктів щеплень і центрів масової вакцинації шукайте на https://list.covid19.gov.ua

Фото без опису