Близько мільйона українців вакцинувалися АstraZeneca

  • 477

Україна отримала 4,9 млн доз вакцини AstraZeneca різних виробників і станом на 7 вересня близько мільйона українців вакцинувались AstraZeneca. Цей препарат є лідером серед протиковідних вакцин, щеплення якими дає змогу подорожувати до різних країн без ПЛР-тестів, аналізів на антиген чи самоізоляції. Ця вакцина визнана в більш як 140 країнах світу.

Попит на неї стабільно високий.
Дещо про вакцину
AstraZeneca – це векторна вакцина проти COVID-19, яку розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca у співпраці з Оксфордським університетом. Вакцини AstraZeneca виготовляють в Європейському Союзі, Великій Британії, Республіці Корея та Індії.
Вакцина, вироблена в ЄС, має торговельну марку Vaxzevria, в Південній Кореї – AstraZeneca-SKBio, в Індії – Covishield.
Схвалена ВООЗ для екстреного використання.
Для повної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 4-12 тижнів.
Вакцини AstraZeneca, вироблені на різних майданчиках, є взаємозамінними, адже їхня технологія виробництва і склад є ідентичним. Якщо перше щеплення було зроблене вакциною індійського виробника, то другу дозу можна отримати вакциною, виготовленою в Європі або Південній Кореї.
Ефективність після введенні двох доз з інтервалом 12 тижнів та більше – 81,3%.
Зберігається за температури від 2 °C до 8 °C.
Можливі реакції на щеплення:
почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції
лихоманка чи озноб
головний біль
біль у м'язах чи суглобах
нудота
втомлюваність
безсоння
збільшені лімфатичні вузли
Ці реакції є нормальними та минають за кілька днів після вакцинації.
Протипоказання:
Важка алергічна реакція на попередню дозу вакцини
Гіперчутливість до одного з компонентів вакцини
Гостре захворювання з температурою вище 38,5ºC
Як працює:
Використовує безпечний вірус застуди, щоб доставити специфічні білки коронавірусу в клітини організму людини. Цей білок активує імунну відповідь. В такий спосіб вакцина формує імунітет, не викликаючи хвороби.
Це стара і добре вивчена технологія, що робить векторні вакцини безпечними. Прикладом вакцини цього типу є вакцина проти гарячки Ебола.
Склад вакцини
Діюча речовина:
модифікований аденовірус, що містить у собі специфічний білок коронавірусу, який викликає імунну відповідь.
Допоміжні речовини:
L-гістидин та L-гістидин гідрохлорид моногідрат - амінокислота, яка покращує обмін речовин в організмі
динатрієва сіль етилендіамінтетрацтової кислоти (EDTA) - використовується для стабілізації вакцини
магнію хлорид - також є стабілізатором вакцини
етанол - стабілізує активний інгредієнт вакцини
полісорбат 80 - емульгатор, який зв’язує складники вакцини
натрію хлорид - є розчинником і коригує сольовий баланс вакцини
сахароза - запобігає замерзанню та стабілізує вакцину
вода для ін’єкцій
Відповідно до попередньої публікації досліджень, проведених у Великій Британії, вакцина AstraZeneca демонструє ефективність 67% у запобіганні симптоматичного захворювання, викликаного новим штамом “Дельта”. При цьому, ефективність у запобіганні госпіталізації та смерті для штаму “Дельта” складає 92%.
Довідково: Щеплення проти COVID-19 ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя.
У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19 люди 60+, люди із супутніми захворюваннями, як-от цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання та ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей, наприклад медики, освітяни, працівники державних органів.
Європою шириться новий штам коронавірусу SARS-CoV-2 “Дельта”, який є заразнішим та спричиняє складніший перебіг COVID-19. Він уже досяг України. Нова хвиля захворюваності очікується восени.
Ви можете вакцинуватись у найближчому центрі масової вакцинації чи пункті щеплень. Актуальний перелік та контакти є на офіційному сайті vaccination.covid19.gov.ua або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19. Якщо ви організований колектив 50+ людей, запишіться за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 і до вас приїде мобільна бригада. Інші професійні групи попередніх етапів також щеплюють мобільні бригади. У Полтаві дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини можна за номером (095)027-51-77.
Якщо ви вже щепились, ваша допомога необхідна, щоб захистити інших від COVID-19. Допоможіть людям, про яких ви піклуєтеся, знайти найближчий до них пункт вакцинації та записатись на щеплення.
КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»Фото без опису