Лише за минулий тиждень в країні виявили понад 105 тис. нових випадків захворювання

  • 1156

Лише за минулий тиждень в країні виявили понад 105 тис. нових випадків захворювання, що на 11% більше, ніж за попередній. Наразі 57% ліжок, призначених для лікування хворих на коронавірусну хворобу, зайняті. За минулий тиждень COVID-19 забрав життя 2 300 українців, що на 22% більше, ніж тижнем раніше.

Серед пріоритетних груп на сьогодні принаймні однією дозою вакциновано 82% медичних працівників, 81% працівників сфери освіти та 95% військових.

Водночас рівень вакцинації серед літніх людей, які є основною групою ризику важкого перебігу COVID-19, залишається низьким. Принаймні однією дозою вакциновано лише 23%, або трохи більше ніж 2 млн, людей віком від 60 років.

При цьому, Ігор Кузін зазначив, що 8 із 10 людей, які померли від COVID-19 в Україні за весь період пандемії, були саме люди старше 60 років.

Заступник міністра охорони здоров’я також нагадав, що 21 жовтня набувають чинності нові правила поїздок між регіонами громадським транспортом:
жовтий чи зелений цифровий COVID-сертифікат в “Дії”
паперове міжнародне свідоцтво про вакцинацію
паперову довідку про отримання однієї дози щеплення або негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, які діятимуть 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Ці правила не застосовуватимуться до міського, міжміського та внутрішньообласного сполучення та до неповнолітніх пасажирів.

Для того, щоб щепитися від COVID-19, не потрібна декларація з сімейним лікарем, не треба робити ніяких попередніх тестів чи аналізів. Достатньо просто записатися на вакцинацію, взяти із собою паспорт та ідентифікаційний код та отримати щеплення.

Список центрів та пунктів вакцинації шукайте за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/. Більше інформації про ефективність вакцин та вакцинацію проти COVID-19 на https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov та https://vaccination.covid19.gov.ua/

Фото без опису