Верховна Рада прийняла низку важливих законодавчих актів, що стосуються охорони здоров’я

  • 1181

?? Законопроєкт №6084, яким встановлюється кримінальна відповідальність за підробку документів про профілактичні щеплення (https://cutt.ly/ER0bdKI).


Штраф становить від 17 до 170 тис. грн або обмеження чи позбавлення волі строком до 3 років залежно від тяжкості злочину.

?? Постанова № 6154 «Про додаткові заходи протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (https://cutt.ly/sR0blAS).

Це означає, що допуск до приміщень Верховної Ради народних депутатів, їх помічників, працівників Апарату парламенту, членів Кабінету Міністрів, працівників державних установ, а також представників ЗМІ відбуватиметься лише за наявності:
?? документа про вакцинацію (однією або двома дозами),
?? негативного результату тестування на COVID-19,
?? довідки про одужання.

?? Зміни до закону «Про лікарські засоби» (https://cutt.ly/UR0bbjN).

Нововведення дозволяють прискорити державну реєстрацію лікарських засобів, зокрема вакцин, для екстреного застосування, наприклад, під час епідемії та пандемії. Це допоможе своєчасно отримати пацієнтам життєво необхідні лікарські засоби, які зможуть врятувати їм життя.

?? Законопроєкт №5873 удосконалює правову базу функціонування електронної системи охорони здоров’я (https://cutt.ly/nR0bQi4).

Розширюється функціонал електронної системи охорони здоров’я на громадське здоров’я, реабілітацію, донорство крові та її компонентів.

Також цей законопроєкт запроваджує можливість перетворення державних установ охорони здоров’я на державні некомерційні підприємства (подібний процес відбувся у 2017-2019 рр. в комунальних закладах). Приєднання державних закладів до системи фінансування медичних гарантій відкриває можливість для покращення забезпечення громадян медичними послугами.