Безбар’єрність у світлинах: Фотовиставка «Не|видиме життя» тепер експонується в аеропорту «Бориспіль»

  • 781

У Міжнародному аеропорту «Бориспіль» до 17 січня триватиме виставка фотомистецтва «Не|видиме життя», присвячена темі безбар’єрності. Герої світлин – ветерани ООС та учасники Євромайдану, самотні літні люди, діти із синдромом Дауна, представники ромської громади та інші. У фокусі об’єктивів фотохудожників – інклюзивність, різноманіття, потреба у створенні комфортного для усіх простору.

Фотовиставка «переїхала» до аеропорту «Бориспіль» після того, як влітку у рамках Photo Kyiv 2021 її було експоновано у Національному заповіднику «Софія Київська». Арт-подія відбулася за підтримки першої леді Олени Зеленської, яка опікується темою безбар’єрності в Україні.

«Фотографам вдалося висвітлити те, що перебуває в тіні й не є очевидним для кожного. Це не просто світлини, а поєднання сміливих ідей та глибокого осмислення соціальних питань», – зазначила Олена Зеленська.

Організатори – Photo Kyiv 2021 – кажуть, що «Не|видиме життя» є виставкою-роздумом, яка закликає до внутрішнього діалогу відвідувачів, арт-спільнот, суспільства, держави.

«Фотомитці з різних країн, від чийого погляду не сховати навіть глибоко втаємничені емоції, переживання і мрії, візуальною мовою фотографії транслюють нам своє бачення і осмислення теми безбар’єрності», - зазначають в Photo Kyiv 2021.

Символічно, що «Не|видиме життя» експонується в аеропорту «Бориспіль», який наразі перетворює свій простір на безбар’єрний, доступний для різних пасажирів. В зоні вильоту терміналу D представлені шість проєктів фотографів з України, США, Нідерландів та Німеччини. Це роботи Мері Беррідж, Марінки Масеус, Гуідо Клумпе, Романа Закревського, Олексія Товпиги, Олександра Чекменьова. Виставка в триватиме до 17 січня 2022 року.

Проєкт реалізовано в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», за підтримки Міністерства інфраструктури України, у співпраці з Міжнародним аеропортом «Бориспіль», ГО «Безбар'єрність».

Нагадаємо, Photo Kyiv – міжнародна арт-подія, присвячена сучасній фотографії, яка щороку об’єднує українських та закордонних фотографів, міжнародні та локальні галереї, посольства різних країн, бізнес-сектор.