ПАМ’ЯТКА ПРО НАДАННЯ ПІЛЬГ НА ТВЕРДЕ ПАЛИВО ТА СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ

  • 12184

Особливості надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу передбачені пунктом 31 Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 373.

Пільга надається за місцем реєстрації або фактичного проживання (за умови перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги) на підставі:

- заяви;

- довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі;

- довідки щодо придбання твердого палива і скрапленого газу на пільгових умовах за попереднім зареєстрованим місцем проживання (для пільговиків, які змінили реєстрацію місця проживання з вибуттям за межі району (міста)).

Починаючи, з 1 січня 2021 року, заяви приймаються безпосередньо в територіальній громаді:

- відділом соціального захисту територіальної громади або визначеними посадовими особами виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;

- уповноваженими особами старостинських округів.

Управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з 1 січня 2021 року заяви з необхідними документами на призначення державних соціальних гарантій приймають лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, або Єдиний державний веб-портал електронних послуг “Портал Дія” – за наявності технічної можливості).

Сума пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу розраховується, виходячи з розміру пільгової знижки, з урахуванням мінімальних норм забезпечення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості.

Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом для надання пільг - відповідно одна тонна та один балон на домогосподарство на рік.

У 2022 році граничні показники вартості твердого палива та скрапленого газу складають 3310,96 грн за одну тонну твердого палива та 331,09 грн. за один балон скрапленого газу.

ОКРЕМІ ПІЛЬГОВІ КАТЕГОРІЇ ТА РОЗМІР ПІЛЬГИ НА ТВЕРДЕ ПАЛИВО ТА СКРАПЛЕНИЙ ГАЗ

Категорія

Розмір пільги у %

Сума пільги у 2022 році

Тверде паливо, грн

Скраплений газ, грн

Особи з інвалідністю внаслідок війни

100%

3310,96

331,09

Учасник бойових дій

75%

2483,22

248,32

Учасник війни*

50%

1655,48

165,55

Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни

50%

1655,48

165,55

Багатодітні сім’ї*

50%

1655,48

165,55

Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (1 та 2 категорії), ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і деякі інші особи

50%

1655,48

-

Примітка: * пільги для окремих категорій громадян починаючи з 1 липня 2015 року надаються з урахуванням доходів. Пільги надаються за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 1 січня 2022 року – 3470 грн).

зміни, які відбулися протягом бюджетного періоду

як впливають зміни на отримання пільги

підключення житла до системи газо-, тепло-, електропостачання для його опалення

пільги з оплати послуг газо-, тепло-, електропостачання для опалення житла надаються з наступного бюджетного періоду (отримані кошти готівкою на придбання твердого палива і скрапленого газу не повертаються).

зміни будь-якого іншого виду опалення житла особи на пічне опалення

пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу надаються виходячи з кількості місяців, що залишилися до кінця бюджетного періоду, та середньомісячної вартості визначеної шляхом ділення річної вартості твердого палива і скрапленого газу на 12 місяців.

 

Відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Лохвицької міської ради

Фото без опису