До уваги працюючих з пестицидами!

  • 539

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадує господарствам області усіх форм власності про дотримання законодавства у сфері захисту рослин (Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди та агрохімікати»), чинних санітарних норм та правил, Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» з метою забезпечення безпечного для здоров’я і навколишнього природного середовища застосування пестицидів та агрохімікатів, уникнення в майбутньому випадків звернень громадян до органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування районів та до Держпродспоживслужби області.

До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися за нарядом на виконання цих робіт та медичною  книжкою встановленого зразка, а також за наявності посвідчення про спеціальну підготовку на право робіт із пестицидами. Наголошуємо, під час воєнного  стану в країні Кабінет Міністрів України 16 березня 2022 року своєю постановою № 297 змінив строк дії допусків (посвідчень), а саме: продовжив дію допусків (посвідчень), дійсних станом на 1 січня 2022 року, на період воєнного стану в Україні та на 90 днів, наступних за днем його припинення або скасування. Детальніше ознайомитись з Постановою КМУ можна за посиланням:  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/297-2022-п#Text .

Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Замовити друковану версію можна за посиланням  https://propozitsiya.com/ua/perelik-pesticidiv-i-agrohimikativ-dozvolenih-do-vikoristannya-v-ukrayini-2022-rik. Державний реєстр пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні розміщений на офіційному порталі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів  України (https://mepr.gov.ua/content/derzhavniy-reestr-pesticidiv-i-agrohimikativ-dozvolenih-do-vikoristannya-v-ukraini-dopovnennya-z-01012017-zgidno-vimog-postanovi-kabinetu-ministriv-ukraini-vid-21112007--1328.html ).
 

В. Залізняк,  головний спеціаліст-державний інспектор відділу

фітосанітарної безпеки Миргородського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Фото без опису