Ціни знизили до економічно обгрунтованого рівня – рейди на території Пирятинської ТГ

  • 427

Спеціалісти Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області в рамках заходів, спрямованих на запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, нещодавно здійснили 5 контрольних заходів з питання дотримання суб’єктами господарювання порядку формування цін на соціально значущі продукти на території Пирятинської ТГ.

Порушення порядку формування цін встановили на трьох  об’єктах (60% від загальної кількості).

За результатами проведеної роботи ціни були знижені до економічно обґрунтованого рівня за рахунок зниження торговельної надбавки з 23% до 10 %.

Зокрема, знижено ціну на молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка  з 35,00 грн.  до 32,00 грн. (торговельну націнку знижено з 23% до 10%), олію соняшникову рафіновану 3 л з 200,00 грн до 198,50 грн. (торговельну націнку знижено з 11% до 10%).

Нагадаємо, що 18 березня 2022 р. постанову Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 доповнено  пунктом 4112 , яким встановлено  граничний рівень торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш як 10 відсотків з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу  на такі соціально значущі продукти  як хліб житньо-пшеничний, батон, борошно пшеничне вищого ґатунку, молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), олія соняшникова рафінована, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої).

Головное управління Держпродспоживслужби

в Полтавській області

Фото без опису