Змінено порядок сертифікації насіння і садивного матеріалу

  • 207

Урядом України ухвалено зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

Ці зміни впроваджені в рамках, визначених Планом заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої та стосуються торгівлі садивним матеріалом багаторічних насаджень плодових, ягідних, горіхоплідних, малопоширених і винограду та забезпечення підвищення ефективності ведення розсадництва плодових, ягідних, горіхоплідних культур і винограду, виходу вітчизняних виробників садивного матеріалу на сучасний рівень за показниками якості і фітосанітарного стану.

Уряд удосконалив Порядок сертифікації насіння і садивного матеріалу багаторічних насаджень плодових, ягідних, горіхоплідних, малопоширених і винограду. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Так, постановою від 11 листопада №1274 Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал.

Як зазначили у відомстві, ці зміни впроваджені в рамках, визначених Планом заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої та стосуються:

торгівлі садивним матеріалом багаторічних насаджень плодових, ягідних, горіхоплідних, малопоширених і винограду;

забезпечення підвищення ефективності ведення розсадництва плодових, ягідних, горіхоплідних культур і винограду;

виходу вітчизняних виробників саджанців на сучасний рівень за показниками якості і фітосанітарного стану.

Так, документом встановлено:

процедуру визначення сортових якостей садивного матеріалу шляхом польового оцінювання насаджень для перевірки на наявність регульованих шкідливих організмів, встановлення відповідності сорту морфологічним ознакам, визначеним під час його державної реєстрації, та, при необхідності, лабораторного сортового контролю молекулярно–генетичними методами;

строки подання заяви визначення сортових якостей садивного матеріалу;

строк дії сертифіката, що засвідчує товарні якості садивного матеріалу;

механізм пересертифікації імпортованого садивного матеріалу або при дорощуванні,

підстави скасування сертифікатів, що засвідчують посівні та товарні якості насіння і садивного матеріалу, зокрема за результатами проведення арбітражного (експертного) визначених посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу та/або порушення вимог процедури їх сертифікації.

Документ позитивно впливатиме на підвищення ефективності ведення розсадництва плодових, ягідних, горіхоплідних культур та винограду та підвищення якості вітчизняного садивного матеріалу за показниками якості і фітосанітарного стану і водночас сприятиме задоволенню експортного попиту та відкриттю нових ринків.

 

Головний спеціаліст відділу контролю

у сфері насінництва та розсадництва

ГУ Держпродспоживслужби в

Полтавській області                                                                                        В.І. Залізняк

Фото без опису