Здійснили майже тисячу контрольних заходів – порушення встановили в кожному другому суб’єкті господарювання

  • 201

Одним із напрямків роботи Головного управління по контролю за регульованими цінами є запобігання порушенням у сфері ціноутворення.

З початку введення військового стану в Україні, відповідно до повідомлень, що надійшли на гарячу лінію Головного управлінням Держпродспоживслужби в Полтавській області та Полтавської обласної військової адміністрації, фахівці Служби здійснили майже тисячу контрольних заходів за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної  торгівлі  цін на соціально значущі товари. Переважна більшість повідомлень стосувалася зростання цін на продукти харчування та пальне. Порушення законодавства по ціноутворенню було встановлено в кожному другому суб’єкту господарювання.

Також, з метою забезпечення цінової стабільності на основні продовольчі товари, лікарські засоби та пальне на території області в умовах воєнного стану спеціалісти Головного управління працюють у 45 робочих групах створених органами місцевого самоврядування.

За звітний період у складі територіальних робочих груп, було проведено 194 контрольних заходів  з питання дотримання суб’єктами господарювання порядку формування цін на соціально значущі продукти. По 118 об’єктах виявлено порушення, що становить 61%.

Спеціалістами Головного управління проводилася відповідна роз’яснювальна робота  із суб’єктами господарювання.

Як результат – ціни були знижені до економічно обґрунтованого  рівня.

Головне управління спрямовує свою роботу на забезпечення контролю за правильністю застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін, запобігання випадків порушень державної дисципліни цін.

Головне управління Держпродспоживслужби

в Полдтавській області