Держпродспоживслужба Полтавщини продовжує роботу щодо запобігання порушень у сфері ціноутворення

  • 493

Спеціалістами Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області в рамках  заходів спрямованих на запобігання неконтрольованому зростанню цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, здійснили 2 контрольних заходи з питання дотримання суб’єктами господарювання порядку формування цін на соціально значущі продукти та лікарські засоби на території Пирятинської ТГ.

Порушення порядку формування цін встановлено на одному  перевіреному об’єкті  (50% від загальної кількості).

За результатами проведеної роботи ціни були знижені до економічно обґрунтованого рівня за рахунок зниження торговельної надбавки з 16% до 10 %.

Зокрема, знижено ціну на молоко пастеризоване жирністю 2.5 % (у плівці) 900 мл з 26,40 грн до 25,21 грн. (торговельну націнку знижено з 16% до 10%), батон  вагою 400 г з 19,10 грн. до 18,74 грн. (торговельну націнку знижено з 12% до 10%)

Нагадуємо, що 18 березня 2022 р. постанову Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 доповнено  пунктом 4112 , яким встановлено  граничний рівень торговельної надбавки (націнки) в розмірі не більш як 10 відсотків з урахуванням рекламних, маркетингових послуг, послуг з підготовки, обробки, пакування, інших послуг, пов’язаних з реалізацією відповідних товарів кінцевому споживачу  на такі соціально значущі продукти  як хліб житньо-пшеничний, батон, борошно пшеничне вищого ґатунку, молоко пастеризоване жирністю 2,5 відсотка (у плівці), олія соняшникова рафінована, яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча, четвертина тушки курячої).

Перевірки тривають.

Головного управління Держпродспоживслужби

в Полтавській області 

Фото без опису