ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДОПОМІЖНИМИ ЗАСОБАМИ РЕАБІЛІТАЦІЇ

  • 237

Соціальні гарантії щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю в Україні визначено Законом України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2022 р. № 454) на безоплатне отримання допоміжних засобів реабілітації (технічних та інших засобів реабілітації) мають право:

-  особи з інвалідністю;

-  діти з інвалідністю;

- учасники бойових дій (окремі категорії громадян, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, участі в антитерористичній операції чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період проведення воєнних (бойових) дій, та втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок);

- постраждалі (мирні громадяни, які  у період дії воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях проживали безпосередньо в районах проведення воєнних (бойових) дій та у період здійснення воєнних (бойових) дій або районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам і отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, проживали в районах проведення антитерористичної операції, районах здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, за умови, якщо такими особами не вчинено кримінальних правопорушень);

-  особи похилого віку;

-  жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушеннями розвитку молочних залоз;

-  діти з порушеннями опорно-рухового апарату до 18 років;

-  особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист».

 

На сайті Міністерства соціальної політики України можна ознайомитись:

•        з переліком підприємств, які забезпечують технічними та іншими засобами реабілітації - https://www.msp.gov.ua/content/zabezpechennya-tehnichnimi-ta-inshimi-zasobami-reabilitacii-specavtotransportom.html.

•        з каталогом технічних та інших засобів реабілітації - http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs/CatalogTZR/Content) .

•        з механізмом забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та отримання компенсації за самостійно придбані такі засоби - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/321-2012-%D0%BF/ed20210601#Text)  та у рубриці #МаюПраво на сторінці Мінсоцполітики у Фейсбуці.

•        щодо сумісності при забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0429-21#Text.

•        з інформацією щодо роботи електронного кабінету особи з інвалідністю.

 

За додатковою інформацією можна зателефонувати або звернутися до відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Лохвицької міської ради (м. Лохвиця, вул. Перемоги, 19) по тел. 3-47-67.