БІБЛІОТЕЧНА ВІТАЛЬНЯ ПРИЙМАЄ ГОСТЕЙ

  • 298

http://lokhvytsia-cbs.edu.poltava.ua/novini.../id/768

17 квітня в Публічній бібліотеці ім. Г. С. Сковороди Лохвицької міської ТГ гостинно зустрічали в рідних стінах наших колег, з якими ми працювали багато років, яких любимо і поважаємо, які були і залишаються добрими наставниками для молодого покоління бібліотекарів. Скільки людських сердець пересіялось через їх руки і душу, скільки широких шляхів відкрили ці люди для молодих, скільки збережено і впорядковано ними книг – скарбів мудрості.

Провідний бібліограф О. Петрич розповіла про історію закладу, про бібліотекарів, що віддавали улюбленій роботі не тільки свій час, але і все тепло своїх сердець.

В бібліотечній вітальні гості зустрілися з головним редактором газети «Зоря» О. Москаленком та у невимушеній розмові згадували свій життєвий шлях, веселі та сумні сторінки трудового буття.

Все розпочалося 151 рік тому. В 1872 році в Лохвиці була створена приватна бібліотека Н. Пижової.

В 1887 році відкрилась бібліотека при Лохвицькому Товаристві сільських господарів (бібліотекар Марія Івченко). Помірна, майже символічна ціна на послуги робила бібліотеку доступною для всіх зацікавлених, нею охоче користувались навіть сільські вчителі. Фінансувалась за рахунок окремих внесків засновників і абонементної плати.

День народження наша бібліотека святкує 19 грудня. Саме цього дня 1889 року загальні збори Товариства після доповіді його члена В. Івченка прийняли відповідну постанову і з лютого 1890 року бібліотека з читальнею, стала обслуговувати місто і, навіть, частину Лохвицького повіту.

Плине невблаганний час. Відходять у небуття живі свідки розвитку бібліотечної справи в районі . А нам залишаються лише документи – в архівах та в самій бібліотеці.

З цікавістю переглянули гості історично – детективну подорож «Старі фотографії розповідають…», підготовану провідним бібліотекарем сектору інформаційного сервісу Т. Лихно.

https://youtu.be/eRfvoN8THrI

В нашій книгозбірні змінилось вже не одне покоління працівників. Будь-яку справу творять люди. Тому, говорячи про Лохвицьку бібліотеку, не можна не згадати тих людей, які стояли у витоків, відновлювали бібліотеку з руїн в післявоєнні часи, в період перебудови та в роки незалежності, людей, які все своє життя віддали бібліотечній справі, для яких бібліотека стала другою домівкою, всі сили, знання, досвід, кращі роки життя віддали улюбленій роботі.

Прізвища перших бібліотекарів, на превеликий жаль, не збереглися. Пізніше не покладаючи рук, не рахуючись з особистим часом, працювали справжні ентузіасти бібліотечної справи, для кого робота стала покликанням. Це Михайленко Ольга Яківна , Савченко Тетяна Олександрівна, Бондар Марія Іллівна, Пономаренко Людмила Дмитрівна, Мірошниченко Ольга Петрівна, Мележик Ніна Миколаївна, Лубенець Тетяна Василівна, Потькало Віра Пилипівна, Філянська Надія Володимирівна, Дяченко Лідія Олексіївна, Соколова Валентина Миколаївна, Дунда Неля Іванівна, Гавриленко Любов Іванівна, Рясна Наталія Іванівна, Цюцюра Валентина Михайлівна, Єна Наталія Миколаївна, Распутько Євгенія Миколаївна, Галабуцька Євдокія Юхимівна, Удовик Катерина Григорівна.

Хочемо подякувати за відданість справі, за людяність, за щирі посмішки, за добре слово, Ви гідний приклад для молодшого покоління колег.