«Неподільна Україна – безпечна Європа»

  • 117

З 1985 року 9 травня в Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на континенті святкується День Європи.

Цьогоріч Дні Європи в Україні особливі – ми зустрічаємо їх в умовах війни. Український народ героїчно відстоює від рашистської навали демократію, свободу, історію, культуру, людські життя та мрії усієї прогресивної Європи.

Найближча сусідка України по Євросоюзу – Польща. Вона стала першою країною, куди ринули українці, втікаючи від російських ракет, які в ніч проти 24 лютого розкроїли небо і немов блискавицею вдарили по мирних містах України.

Війна зблизила країни і народи України та Польщі як ніколи раніше.

Ми не забудемо, як з 24 лютого в Польщі не виникло жодних дилем: поляки щиро відгукнулися на біду, яка прийшла в українські домівки. Жодна країна світу не зробила для України сьогодні більше, ніж Польща. Уряд РП, парламент, місцеві органи влади, численні неурядові організації та пересічні поляки і наша діаспора почали на своєму місці й мірою своїх можливостей допомагати українцям: хтось злотим, хтось волонтерством, а хтось розміщенням у себе вдома українських сімей. Крім того, Польща стала хабом, через який до України прибуває переважна більшість закордонної гуманітарної допомоги.

Польща – країна, яка допомагала Україні зброєю, інформацією, ділилася знаннями та вміннями, і вона продовжує це робити та обіцяє бути поруч до перемоги.

Не будемо забувати і те, що Польща прийняла найбільшу кількість українських біженців. Точна їхня кількість невідома, але йдеться про декілька мільйонів наших співвітчизників.

Польща – країна, яка підтримує інформаційну кампанію, розгорнуту Україною, завдяки чому вдається протистояти російській пропагандистській машині.

Ми не забудемо цього ніколи і завжди будемо вдячні за все, що вони роблять для України та українців.

Сьогодні ми хочемо сказати: Дякуємо, Польщо!

Dziękuję, Polsko!

Запрошуємо переглянути інформаційну хвилю «9 травня – День Європи», присвячену нашій сусідці та другу – Республіці Польща.

https://youtu.be/Fuw_ujr0r4I

В читальній залі Публічної бібліотеки ім. Г. С. Сковороди облаштована постійно діюча тематична поличка «Неподільна Україна – безпечна Європа» Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з літературою представленою на поличці.