«Медичні послуги мають бути доступними кожному, хто цього потребує: і жителям громади, і військовим, і вимушеним переселенцям», – Максим Калінін

  • 144

У Гадяцькій міській центральній лікарні триває капітальний ремонт відділення реабілітації. Акцент – на фізичну терапію. Ремонт роблять коштом НСЗУ.

Після оновлення тут будуть зал групової та індивідуальної фізичної реабілітації, масажний, логопедичний, психологічний й ерготерапевтичні кабінети. Відділення розраховане на 20 ліжок.

Під час робочої поїздки до Гадяцької громади заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Максим Калінін ознайомився з роботою КНП «Гадяцька міська центральна лікарня» Гадяцької міської ради. Опорна лікарня надає медичну допомогу жителям колишніх Гадяцького, Лохвицького та Зіньківського районів. Разом із міським головою Володимиром Нестеренком оглянули відділення, діагностичні кабінети, укриття. У лікарні планують встановити МРТ й ангіограф. Наразі готують приміщення.

«Жителі громади потребують цього обладнання. Адже тоді не потрібно буде возити на обстеження пацієнтів з інсультом до обласного центру, – зауважив Максим Калінін. – Медичні послуги мають бути доступними кожному, хто цього потребує: і жителям громади, і військовим, і вимушеним переселенцям».

Заступник начальника Полтавської ОВА також відвідав ДНЗ «Веснянка», де ознайомився з умовами навчального процесу, та інклюзивно-ресурсний центр.

Центр надає послуги дітям з особливими освітніми потребами всієї громади. Заклад постійно відвідують 329 вихованців.

«Для дітей проводимо корекційно-розвиткові заняття. Також є така послуга як психолого-педагогічний супровід. Батькам дітей з особливими освітніми потребами надають консультації. З ними проводять майстер-класи та практичні заняття», – розповіла директор центру Світлана Шкрьоба.

Максим Калінін поспілкувався з керівництвом центру й батьками. Загалом відвідувачі задоволені наданими послугами. Лідія Остапенко з онукою відвідують центр кілька днів.

«Звернулися за консультацією логопеда. Пройшли два заняття і вже маємо певні результати. Про центр знали давно, і вирішили звернутися за допомогою до фахівців», – розповіла Лідія Остапенко.

Максим Калінін оглянув і укриття. Сховище розраховане на два заклади. У приміщені провели поточний ремонт. Є належні умови для перебування дітей під час тривоги: опалення, вентиляція, генератор, санвузол, ліхтарики. Загалом у Гадяцькій громаді 64 протирадіаційні укриття і 55 найпростіших. Під час сигналу повітряної тривоги вони доступні для людей.