У ГИРЯВИХ ІСКІВЦЯХ ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНІ ДОШКИ ЗАГИБЛИМ ВОЇНАМ – ОДНОКЛАСНИКАМ ОЛЕКСАНДРУ КОРПАНЮ І РОМАНУ МАЛИШКУ

  • 308

          Сьогодні, 29 серпня, коли вся Україна вшановувала пам'ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, на фасаді Гирявоісковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів урочисто відкрили меморіальні дошки загиблим воїнам, випускникам цього закладу, однокласникам Олександру Корпаню та Роману Малишку.

          У стінах цієї школи Сашко та Роман вчилися, змагалися, бешкетували, сподівалися і мріяли про своє майбутнє. На жаль, війна все перекреслила… Хлопці загинули з різницею у два місяці.

           28 листопада 2022 року в районі зосередження підрозділу частини у населеному пункті Гнилиця Перша  Куп'янського району Харківської області в результаті вибуху під час обстеження будівлі на наявність вибухових предметів сапер Олександр Григорович Корпань отримав численні поранення, несумісні з життям. Помер при транспортуванні у лікарню.

          23 січня 2023 року в районі населеного пункту Красногорівка Донецької області внаслідок ворожого обстрілу солдат Малишко Роман Вікторович загинув,  гідно виконуючи свій військовий обов’язок, залишився вірним присязі, беручи участь в обороні держави та стримуванні збройної агресії російської федерації.

          Обоє навіки залишилися молодими. Однокласникам було по 26 років.            Олександр Корпань народився 2 лютого 1996 року в селі Старий Хутір Лохвицького району Полтавської області. У 2011 році закінчив 9 класів Гирявоісковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, після чого навчався у Роменському фаховому коледжі Державного вищого навчального закладу «КНЕУ ім. Вадима Гетьмана» та  у ПТУ №32 м. Червонозаводське, яке закінчив у 2015 році, здобувши професії апаратника дифузії, столяра. 

          Працював на Сумщині будівельником. У травні 2016 року був призваний на строкову військову службу. В подальшому вступив на контрактну службу і з жовтня 2016 року перебував у зоні проведення АТО на сході України, захищаючи її незалежність і територіальну цілісність.  У 2020 році повернувся додому та працював охоронником у ТОВ «Харківецьке».

          29 березня 2022  року був мобілізований до лав Збройних сил України та у званні солдата проходив військову службу на Донеччині. Служив на посаді сапера інженерно-саперного відділення інженерної роти.

          Світлий і щирий, з відкритим серцем і незламною вірою в життя –таким пам’ятатимуть Олександра Корпаня односельчани. Він був справжнім  патріотом України, який прагнув бути на передовій, захищаючи рідну землю від ворога.

          Роман Малишко народився 15 червня 1996 року у селі Гиряві Ісківці. Після закінчення Гирявоісковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів у 2013 році вступив до Харківського політехнічного інституту. Закінчив навчання у 2018 році, отримавши спеціальність «Інженер-технолог».

          Із лютого 2021 року до початку повномасштабного російського вторгнення на територію України працював на посаді інженера-технолога СТ у ТОВ «Бурова компанія «Регіон»».

          27 лютого 2022 року добровольцем став до лав Збройних сил України у складі формування територіальної оборони м. Полтава. З червня 2022 року на Харківському напрямку захищав від ворога незалежність та територіальну цілісність України. 

           Військову службу проходив у званні солдата на посаді гранатометника стрілецького відділення стрілецького взводу стрілецької роти. 

          Доброзичливий, розсудливий, справедливий, безвідмовний – таким знали Романа односельці і таким він залишиться у людській пам’яті.

          Зі словом на спомин загиблих Героїв та співчуття їх рідним виступили голова Лохвицької міської територіальної громади  Віктор Радько, староста Гирявоісковецького старостинського округу Наталія Давиденко, колишній класний керівник захисників Людмила Шпильчак, начальник відділення рекрутингу та комплектування Другого відділу Миргородського РТЦК та СП майор Юрій Коломієць, який вручив квіти мамам загиблих воїнів –  Антоніні Олексіївні і Людмилі Миколаївні.

          Почесне право відкрити меморіальні дошки пам’яті загиблих воїнів Олександра Корпаня і Романа Малишка було надане  сестрам Героїв Насті і Віті.

          Церемонію освячення дощок провів протоієрей Михаїл Православної церкви України.

          Зі сльозами на очах односельчани поклали квіти до меморіальних дощок вірним синам і захисникам рідної землі в пам'ять про них та всіх  полеглих патріотів України. 

          Молоді, усміхнені, красиві – такими з пам’ятних дощок глянули  на шкільне подвір’я захисники Олександр Корпань і Роман Малишко. Господь відкрив перед ними двері раю, бо пішли вони на небо нескореними. Вічна пам'ять Героям! Слава Україні!