ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення громадського обговорення щодо закриття діяльності Свиридівської філії Лохвицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Лохвицької міської ради Полтавської області

  • 123

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення громадського обговорення щодо закриття діяльності Свиридівської філії Лохвицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №2 Лохвицької міської ради Полтавської області

з 1 вересня 2023 року

1. Найменування організатора громадського обговорення – Відділ освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради.

2. Мета: врахування думки жителів с. Свиридівка, що входить до складу Лохвицької територіальної громади, щодо закриття Свиридівської філії Лохвицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №2 Лохвицької міської ради Полтавської області з 1 вересня 2023 року.

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»:

3. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

4. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

5. Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські, сільські, селищні ради.

6. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проекту, відповідного рішення засновника.

Згідно з ст. 143 Конституції України: «Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції».

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: «Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради».

Основна проблема села Свиридівка – різке зниження народжуваності у 2017-2023 роках. Аналіз перспективної мережі на 5 років свідчить про те, що кількість учнів у 2022-2026 роках зменшиться на 95%. Розрахункова наповнюваність класів визначається з урахуванням кількості населення та щільності його проживання і є основною складовою у розрахунку субвенції з державного бюджету, яка передбачена, виключно, на заробітну плату педагогічних працівників, усі інші витрати здійснюються з місцевого бюджету. Вартість утримання одного учня Свиридівської філії Лохвицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №2 у 2022-2023 році становить 134730 грн на рік. При наявності мізерної кількості школярів (3-4 учнів) витрати на фінансування зростуть в двічі.

Негативно вплине на якість знань організація навчання шляхом педагогічного патронажу.

Проаналізувавши перспективну мережу, на сьогодні єдиним оптимальним шляхом у вирішенні проблеми мало комплектності Свиридівської філії Лохвицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №2 Лохвицької міської ради Полтавської області є закриття даного закладу. У разі прийняття вищевказаного рішення школярі будуть забезпечені безкоштовним підвезенням до Лохвицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №2, педагогічні працівники - працевлаштовані.

Запрошуємо жителів Лохвицької територіальної громади долучитися до громадського обговорення щодо реорганізації вищезазначених закладів освіти.

Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку із військовою агресією російської федерації проти України, що стала підставою введення воєнного стану із 05 годин 30 хвилин 24 лютого 2022 року, відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», Закону України від 16.11.2022 № 2738-ІХ та Указу Президента України від 7 листопада 2022 року № 757/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 37200, вул. Перемоги №1,  м. Лохвиця, Миргородський район Полтавська область (Відділ освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради). Також із дотриманням усіх заходів безпеки: публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі приміщення Свиридівського старостату, громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективом.

До участі в обговоренні запрошуються мешканці Лохвицької територіальної громади у терміни з 21 серпня до 01 вересня 2022 року.

7. Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо закриття Свиридівської філії Лохвицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №2 Лохвицької міської ради Полтавської області з 1 вересня 2023 року – Відділ освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради.

8. Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: 37200, вул. Перемоги №1,  м. Лохвиця, Миргородський район Полтавська область (Відділ освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради), електронна адреса: osvita@lmr.gov.ua

9. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Заїка Тетяна Володимирівна, начальник Відділу освіти виконавчого комітету Лохвицької міської ради. Контактна особа – Солохіна Олеся Юріївна – директор Лохвицької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів №2 Лохвицької міської ради Полтавської області, тел. 050 227 11 53.

10. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Лохвицької міської ради.