РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ В РАМКАХ ДЕРЖАВНОЇ ПРОГРАМИ

  • 46

Діти з інвалідністю потребують здійснення реабілітаційних заходів для всебічного розвитку, засвоєння ними знань, умінь, навичок, формування та розвитку фізичних, розумових, соціальних та інших здібностей з метою максимальної реалізації особистого потенціалу.

Здійснення реабілітаційних заходів допоможе дитині в житті мати друзів, сім’ю, роботу, самостійно обирати місце для проживання, відпочинку. Такий комплексний підхід створює умови для якісного життя як у вузькому родинному колі, так і в суспільстві в цілому.

В області продовжуються заходи з реалізації бюджетної програми «Соціальний захист осіб з інвалідністю», відповідно до якої здійснюється відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю (постанова КМУ від 27.03.2019 № 309).

На дитячу реабілітацію з державного бюджету Полтавській області у 2024 році виділено 8,3 млн. грн., що дасть змогу надати послуги 420 дітям з інвалідністю. В попередньому році реабілітаційні послуги отримали 269 дітей на суму 5,4 млн. грн.

 

Послуги з реабілітації надаються безплатно в межах граничної вартості реабілітаційних заходів для однієї дитини, та визначаються за ступенем обмеження життєдіяльності і не можуть перевищувати:

• для дітей з І та ІІ ступенем обмеження – 16 тис. гривень;

• для дітей з ІІІ ступенем обмеження – 25 тис. гривень.

 

Реабілітаційну установу, у якій дитина проходитиме реабілітацію, обирає один із батьків чи законний представник дитини з інвалідністю. З їх переліком можна ознайомитися на офіційних веб-сайтах Міністерства соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/.../reabilitaciya-ditey-z... та Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю https://www.ispf.gov.ua/.../perelik-reabilitacijnih-ustanov

 

Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один із батьків дитини чи її законний представник разом із заявою подає до уповноважених осіб з питань соціального захисту населення виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, центрів надання адміністративних послуг (із пред’явленням оригіналів) копії таких документів:

• паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу одного з батьків дитини, супроводжуючої особи або її законного представника;

• свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України, що посвідчує особу дитини;

• індивідуальної програми реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;

• виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою № 027/о, затвердженою МОЗ;

• документа, який підтверджує статус дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування (для дитини-сироти/дитини, позбавленої батьківського піклування);

• документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків дитини, одного з її батьків (законного представника), супроводжуючої особи.

 

Реєстрація заяв, а також визначення черговості надання реабілітаційних послуг проводиться в порядку надходження заяв.