Міжнародний день дитячої книги!

  • 106

Книги – найбільший винахід людства. Вони надихають, мотивують, розвивають, втішають, змінюють свідомість людей. Книги можуть рухати прогрес, а можуть бути зброєю. Дитячі книги не тільки розважають і розвивають, а й однозначно допомагають формувати думки і смак до життя у маленьких читачів.

Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане в 1967 році за ініціативи видатної діячки світової літератури для дітей Елли Лепман та за рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги. А дата обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен, якому не тільки вдалося змінити ставлення до дитячих книг, але й розвинути і збагатити цей вид художньої літератури. Творами дивовижного митця захоплювалося не одне покоління читачів в усьому світі.

Починаючи з 1956 року, премія ім. Г. Х. Андерсена присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові. У 1973 році Почесний диплом Міжнародної премії імені Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 року до «Почесного списку Андерсена» було вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».

До Міжнародного дня дитячої книги для наймолодших користувачів бібліотеки оформлена книжкова виставка «Мандруємо книжковим всесвітом». Користувачам 5-9 класів пропонуємо переглянути віртуальну виставку книг одного автора «Фантастичні книги Кірстен Гір».

Дитяча книга, з часом змінюється, вдосконалюється, осучаснюється, але все одно живе і знаходить нових вдячних читачів.

https://youtu.be/CFjGzlUC2r0