ПІД ЧАС ВІДЗНАЧЕННЯ ВЕЛИКОДНЯ
Наближається одне з найбільших релігійних свят — Світле Христове Воскресіння (Великдень). За традицією в цей день проходять урочисті релігійні заходи, в яких бере участь велика кількість людей. Під час літургій священнослужителі та віряни використовують у приміщеннях відкритий вогонь, що робить свято потенційно небезпечним з точки зору пожежної безпеки. Тому саме в цей період рятувальники особливу увагу приділяють таким об’єктам. Миргородське РУ ГУ ДСНС України у Полтавській області звертається до мешканців Миргородського району з проханням, не забувати про правила пожежної безпеки під час прийдешнього свята.
Шановні громадяни!
Вдома у ході приготування паски та різноманітних святкових страв слід обережно поводитися з електричними побутовими приладами та печами, аби не призвести до пожежі на кухні. Проявляйте особливу пильність та обережність при використанні свічок – тримаючи свічку в руках, слідкуйте за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути. Під час освячення паски, подбайте про те, аби запалена свічка не торкалась поліетилену або кошика. Ознайомтесь з планом евакуації на випадок виникнення пожежі та місць розміщення первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників, пожежних щитів, води, тощо). Прослідкуйте, щоб діти перебували під наглядом дорослих та не бавилися з вогнем.
Встановлюючи свічки і лампадки вдома, подбайте, щоб поруч з ними не було легкозаймистих матеріалів (штор, святкових декорацій тощо) та не залишайте їх запаленими без нагляду.
Заходи безпеки при відвідуванні церкви!
- будьте обережні при запалюванні свічок;
- підв’язуйте добре хустки і прибирайте волосся, для зменшення ризику потрапляння їх на вогонь;
- стежте за дітьми, щоб вони не ставили та не тримали палаючі свічки поряд з одягом та предметами, які можуть загорітися;
- не заносьте з собою та не запалюйте замість свічок легкозаймисті предмети і рідини;
- намагайтесь дотримуватись безпечної відстані до інших прихожан, дотримуйтесь також протиепідеміологічних заходів;
- у разі загорання одягу швидко зніміть його, постарайтесь загасити його вогнегасником або накрити щільною тканиною;
- вивчіть планування молитовного залу і в цілому будівлі церкви, щоб знайти шляхи евакуації;
- у разі спрацювання пожежної сигналізації чи повідомлення про пожежу негайно покиньте приміщення церкви, не створюючи паніки та тисняви.
Шановні настоятелі церков та храмів!
Утримуйте у належному протипожежному стані приміщення та будівлі, забезпечуйте виконання елементарних заходів попередження виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій під час проведення служб у Великодні свята. Звертаємо Вашу увагу на забезпеченість первинними засобами пожежогасіння у місцях проведення масових заходів (вогнегасниками, відрами з водою та піском), проведення додаткових інструктажів з питань пожежної безпеки з відповідальними працівниками. Особливу увагу слід приділити стану електрогосподарства, системам опалення, а також місцям встановлення свічок.
Звертаємо Вашу увагу на стан шляхів евакуації та евакуаційних виходів з приміщень та будівель: під час проведення заходів у приміщеннях не допускати їх захаращення та утримувати вільними і відчиненими. Не залишайте без нагляду у приміщеннях запалені свічки, не використовуйте контейнери для свічкових огарків з горючих матеріалів, не перенавантажуйте електромережу, не застосовуйте тимчасові (саморобні) дільниці електромережі та подовжувачі, не прокладайте електромережі поверхнею горючих основ. Будьте обережними з відкритим вогнем. Розташуйте свічки подалі від занавісок, гардин та інших горючих предметів. Під час церковних служб та проповідей у період святкування Великодня звертайте увагу населення на дотримання правил безпеки життєдіяльності.
У разі виникнення пожежі!
- Негайно викличте службу порятунку “101”. При виклику повідомте точну адресу, де і що горить, в якому приміщенні, назвіть своє ім’я і контактний телефон. Виклик здійснюється безкоштовно.
- До прибуття пожежних машин прийміть заходи з евакуації людей, виведіть у безпечне місце дітей та пристарілих, якщо можливо, загасіть полум’я самостійно.
- Якщо приміщення, в якому сталася пожежа сильно задимлене то залишати його необхідно пригнувшись якомога нижче до підлоги. При евакуації з задимленого приміщення можна використовувати мокру тканину, закриваючи обличчя.