8 громад Полтавської області обговорили перспективи реалізації стратегій розвитку

  • 63

14 травня відбулася регіональна конференція «Стратегічне планування: від затвердження документа до успішного впровадження», в якій взяли участь представники 8 громад Полтавщини – Гребінківської, Лохвицької, Миргородської, Оржицької, Піщанської, Сенчанської, Семенівської та Чорнухинської ТГ.

Упродовж періоду від серпня 2023 року до квітня 2024 року ці громади працювали над розробкою стратегій розвитку на період до 2027 року та формуванням планів заходів їх реалізації за експертної підтримки громадської організації «Ендшпіль» у рамках проєкту «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавської областей», що став можливим завдяки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Конференція відбулася у форматі тематичних обговорень, під час яких виступили голова правління ГО «Ендшпіль» і координаторка проєкту «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавської областей» Ірина Литвинчук, керівниця групи радників та експертів проєкту Ольга Іванюк, експерти, які надавали методичну і методологічну допомогу громадам у процесі розробки стратегій розвитку.

Учасники конференції обговорили аспекти підготовки стратегій розвитку на всіх етапах її розроблення. Зокрема, йшлося про аналіз найновіших тенденцій розвитку громад та їх вплив на стратегічне планування; інструменти аналізу потреб громади під час розробки стратегій; шляхи залучення мешканців до процесу розробки стратегій; огляд типових викликів, з якими можуть стикатися громади під час розробки стратегій; методики оцінки впливу реалізованих проєктів на розвиток громади.

Захід організований ГО «Ендшпіль» у рамках проєкту «Підтримка стратегічного планування розвитку територіальних громад Рівненської, Житомирської та Полтавської областей» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.