Ментальне здоров’я: як подбати про себе
За ініціативи Першої Леді Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ в Україні реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвитку культури піклування про ментальне здоров'я.
20 січня 2025 року фахівцем відділення соціальної роботи Центру надання соціальних послуг Лохвицької міської ради Людмилою КАРАБАЗОЮ проведено груповий захід на тему: «Ментальне здоров’я: як подбати про себе» для осіб, які перебувають на обліку в Миргородському районному секторі № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Полтавській області та акцентовано увагу щодо Всеукраїнської програми ментального здоров’я: «Ти як?».
Ментальне здоров’я – головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне.
Завдяки програмі українці дізнаються:
- як підтримати себе та близьких, коли тривожні думки перестають бути варіантом норми?
- що робити, коли почуття атрофуються і настає повна апатія, і які вони – ознаки перетину емоційних «червоних ліній»?
- коли слід звертатися за порадою до спеціалістів?
- що робити з проблемами далі та як знайти джерело сили?
Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах, де зібрані техніки самодопомоги та підтримки людей поруч, зокрема у відеоформатах, у PDF-Аптечці, онлайн та офлайн ресурси, щоб звертатися за допомогою до перевірених джерел, контакти гарячих ліній – для дзвінків в Україні та за кордоном.
Спеціальна сторінка – http://howareu.com