У ЛОХВИЦІ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ЧЛЕНАМИ УКРАЇНСЬКОГО ПЕН
ПЕН – міжнародна неурядова організація, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів, була заснована в 1921 році в Лондоні. Це одна з найстаріших організацій, яка бореться за права людини, і одна з найстаріших міжнародних письменницьких організацій.
У Лохвицькій публічній бібліотеці ім..Г.С. Сковороди пройшла зустріч з відомими українськими письменниками, які є членами Українського ПЕН. Візит став частиною культурної ініціативи, яку ПЕН реалізує саме на Полтавщині з метою підтримки бібліотек та популяризації української літератури.
До Лохвиці завітали:
Максим Ситніков (виконавчий директор);
Марина Гримич — письменниця, науковець, видавець, менеджерка культурних проєктів, доктор історичних наук, кандидат філологічних наук . Її твори перекладено французькою, англійською, польською, чеською, арабською мовами. У 2002 році за роман «Еґоїст» була нагороджена першим місцем на конкурсі «Коронація слова»;
Світлана Одинець - антропологиня, журналістка, кандидатка історичних наук (у галузі етнології);
Світлана Тараторіна - сучасна українська письменниця, відома своїми творами у жанрі фантастики та фентезі. Популярність письменниця здобула завдяки своїм романам, які поєднують елементи історії, міфології та магії, створюючи унікальні та захоплюючі світи;
Марія Титаренко - українська письменниця, журналістка та медіадослідниця, авторка книги есеїв «Комунікація від нуля. Есеї для Мані».
Учасники презентували свої книги, поділилися творчими надбаннями і планами, розповіли про діяльність організації ПЕН.
Письменники передали в подарунок бібліотеці добірку сучасник українських книжок. Міський голова Віктор Радько привітав авторів та всіх присутніх із Днем вишиванки та Міжнародним днем родини, подякував за підтримку мови, читання та національної культури. На згадку про зустріч подарував пам’ятні монети до 700-річчя Лохвиці та книгу відомої дитячої письменниці Анни Коршунової «Зачарована часом Лохвиця».
Начальник відділу культури, сім’ї, молоді та спорту Ярослав Кабар висловив подяку за популяризацію української літератури, підтримку бібліотек та захист свободи слова.
Зустріч пройшла у теплій, довірливій атмосфері, залишивши щирі враження та натхнення до читання й самовираження через слово.