Україна безкоштовно отримала 30 тисяч доз вакцин для профілактики грипу серед медичних працівників. Вони надійшли в країну за механізмом PIVI.
Це – вакцини корейського виробництва від чотирьох штамів захворювання. 17–19 листопада їх доставили в регіони. Про це під час брифінгу розповів Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко (Viktor Liashko).
За добу 24 листопада в Україні зафіксовано 16 943 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19
За добу 24 листопада в Україні:
зафіксовано 16 943 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 451, медпрацівників – 304).;
275 319 людей вакциновано проти COVID-19.
Одну дозу отримали 82 501 людина, повністю імунізовані – 192 818 людей.
Також за минулу добу:
госпіталізовано – 3 404 особи;
летальних випадків – 628;
одужало – 26 811 осіб.
За весь час пандемії в Україні:
захворіло – 3 384 404 особи;
одужало – 2 852 452 особи;
летальних випадків – 83 541;
проведено ПЛР-тестувань – 15 700 772.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 13 083 135 людей, з них отримали одну дозу – 13 083 133 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 10 418 000 людей. Загалом проведено 23 501 133 щеплення.
88,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня - невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.
Докладніше про захворюваність та вакцинацію від COVID-19 - за посиланням: https://bit.ly/2Rr4iW5.
Отримуйте інформацію щодо вакцинації проти COVID-19 з надійних джерел:
вебсайту МОЗ https: //moz.gov.ua/,
вебсайту https://vaccination.covid19.gov.ua/.
Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.
#вакцинація #COVID19
Результати засідання Кабінету Міністрів України 24 листопада 2021 року
Погоджено закупівлю препаратів від COVID-19 «Молнупіравір» та «PF-07321332/ритонавір» у разі їхніх успішних клінічних випробувань
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка дозволить придбати препарати від COVID-19 «Молнупіравір» та «PF-07321332/ритонавір» у разі позитивних результатів їхніх клінічних випробувань та реєстрації препаратів у Сполучених Штатах Америки чи Європейському Союзі.
Детальніше на сайті: ?? https://cutt.ly/7TLkBLB
Більше «ковідних» лікарень буде забезпечено кисневими станціями
Додаткове встановлення кисневих станцій дозволить уникнути критичного дефіциту кисню завдяки його автономній генерації у разі ще більшого одномоментного надходження пацієнтів до лікарень.
Детальніше на сайті: https://cutt.ly/mTK7t8k
Українські донори отримуватимуть нові посвідчення та нагрудні знаки «Почесний донор України»
Відзнаку «Почесний донор України» отримає той, хто безоплатно здійснив донацію. Для цього потрібно виконати одну з умов:
здати крові в сумарній кількості - 40 максимальних допустимих доз
здати плазму крові в сумарній кількості - 60 максимально допустимих доз
здати клітини крові - в сумарній кількості 40 максимально допустимих доз, заготовлених методом аферезу (еритроцити, тромбоцити або лейкоцити)
Детальніше на сайті: https://cutt.ly/MTLkXUO
Буде створено Національний реєстр донорів крові та її компонентів: робимо систему крові безпечнішою
Національний реєстр забезпечуватиме безпеку донора шляхом обліку даних про його медичний огляд, допуск чи відсторонення від донації, здійснені донації та можливі ускладнення, пов’язані з донацією.
Детальніше на сайті: https://cutt.ly/MTLrJYF
Майже 87 млн грн виділять на оновлення обладнання закладів охорони здоров’я ДУС
З них:
15,0 млн грн – на придбання системи рентгенівської мамографічної для державної наукової установи «Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини».
71,9 млн грн – на обладнання для клінічної лікарні «Феофанія», зокрема для Всеукраїнського центру радіохірургії, що є самостійним підрозділом клінічної лікарні «Феофанія».
Детальніше на сайті: https://cutt.ly/HTLkJlx
Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко закликав людей, які вже отримали першу дозу вакцини проти COVID-19, не зволікати з другим щепленням.
“Найкращий захист ви матимете через 14 днів після того, як отримаєте другу дозу. Тому важливо не зволікати та зробити її якомога скоріше. Мінімально можливі інтервали для вакцин: Pfizer – 21 день, Moderna – 28 днів, CoronaVac – 14 днів, AstraZeneca – 28 днів”, – зазначив Віктор Ляшко (Viktor Liashko) на брифінгу щодо ситуації із COVID-19 у середу в Києві.
МІФ №1: Європарламент виступив проти COVID-сертифікатів
Поширюється інформація, що Європарламент нібито «виступив із доповіддю про результати неефективної вакцинації в Європі та про незаконне запровадження ковід-сертифікатів і паспортів». Також йдеться про те, що Європарламент виступив проти застосування сертифікатів про вакцинацію, оскільки «вони свідчать про втрату прав та свобод людини». У відео, що поширюється, викладаються дезінформаційні тези про те, що вакцина «не захищає людину», «вакцину змушують отримувати навіть людей із протипоказаннями» і «без сертифіката неможливо нікуди потрапити».
Серед ускладнень коронавірусної хвороби COVID-19 дослідження все частіше називають тромбоз.
Ознаки, симптоми та фактори ризику
Для початку варто розібратись, про що йдеться. Тромбоз – це стан, за якого у людини утворюються згустки крові в судинах, тобто тромби. Залежно від місця їх утворення, тромбоз може бути – венозний чи артеріальний.
Найчастіше тромби утворюються у глибокій вені ноги та можуть пересуватись по кровоносним судинам й потрапляти у легені (тромбоемболія легеневої артерії - ТЕЛА). Тромбоз глибоких вен та ТЕЛА потенційно можуть призвести до смерті.
Симптоми тромбозу:
біль і/або чутливість у литці або стегні
набряк ноги стопи або щиколотки
почервоніння і/або помітна зміна кольору тіла
Задишка, часте дихання, біль у грудях, швидкий пульс, запаморочення і/або втрата свідомості можуть бути ознаками та симптомами тромбоемболії легеневої артерії.
Фактори ризику утворення тромбів:
куріння
вживання протизаплідних пігулок
варикозне розширення вен
малорухливий спосіб життя
ожиріння
вагітність
вживання алкоголю тощо.
Крім того, до факторів утворення тромбів відноситься тривале перебування на лікарняному ліжку, хірургічні операції, онкологічні захворювання, випадки тромбозів у родині.
Зв’язок із COVID-19
Наразі все частіше з’являються наукові підтвердження про порушення функції згортання крові, яка призводить до утворення тромбів, у хворих на COVID-19. Окремі дослідження стверджують, що тромбоемболія легеневої артерії наявна у більше половини померлих внаслідок COVID-19 (https://cutt.ly/6TG1qOb).
Ще одне дослідження, яке провели у Франції та Нідерландах, свідчить, що близько 20-30% пацієнтів, які важко перенесли коронавірусну хворобу, мають тромботичні ускладнення (https://cutt.ly/fTG1t18).
Попри те, що питання утворення тромбів у хворих на COVID-19 досі вивчається, методи його лікування та профілактики є доказовими та відомі лікарям.
У будь-якому разі, тромбоз у хворих на COVID-19 – доволі поширене явище, яке може мати незворотні наслідки для життя людини.
Не зволікайте, запишіться на щеплення та захистіть себе та близьких від COVID-19 та його наслідків. Оберіть найближчий пункт щеплень чи центр масової вакцинації:
на сайті https://list.covid19.gov.ua/
за телефоном 0 800 60 20 19
Понад 13 млн людей отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19! Загалом від початку вакцинації від COVID-19 в Україні зроблено понад 23 млн щеплень.
За місяць дії нових правил перевезень між регіонами Національна поліція України провела 91 168 перевірок регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень на наявність у водіїв та членів екіпажу документів про вакцинацію або негативних результатів тестування на COVID-19.
Відповідну інформацію надали в Національній поліції України (https://cutt.ly/bTDPInh):
Понад 10 млн українців завершили імунізацію від COVID-19!
За добу 22 листопада в Україні:
зафіксовано 12 729 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 1 058, медпрацівників – 231);
270 258 людей вакциновано проти COVID-19. Одну дозу отримали 79 207 людей, повністю імунізовані – 191 051 людина.
Одна з вакцин проти COVID-19, які використовує Україна, – Moderna (mRNA-1273, Spikevax). Це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб у США.
Вакцина Moderna дає гарний захист від усіх штамів коронавірусу. За даними дослідження, проведеного в Катарі з 23 березня по 7 вересня 2021 року та опублікованого в авторитетному науковому журналі “Nature”, Moderna запобігає зараженню штамом “Дельта” на 73,1%, важкому перебігу та смерті від штаму “Дельта” на 96,1%. Джерело: bit.ly/Nature_Moderna_Pfizer
Вже понад 1,15 млн українців щепилися вакциною Moderna. 7 листопада Україна отримала нову партію з 2 930 000 доз цієї вакцини у межах COVAX – міжнародної ініціативи з доступу до вакцин від COVID-19 для всіх країн світу. Вакциною Moderna можна щепитися в усіх регіонах країни.
Не зволікайте, запишіться на щеплення та захистіть себе та близьких від COVID-19. Оберіть найближчий пункт щеплень чи центр масової вакцинації на vaccination.covid19.gov.ua/list або за телефоном 0 800 60 20 19.
Відповіді на часті запитання про вакцинацію читайте тут: https://vaccination.covid19.gov.ua/faq
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності